Farby artystyczne a farby studyjne SZAŁ DLA PLASTYKÓW - Profesjonalny Sklep Plastyczny - Szał dla Plastyków - Prawdziwy Sklep Plastyczny

Farby artystyczne a farby studyjne

Farby artystyczne a farby studyjne
Istnieją pewne zasadnicze różnice pomiędzy najwyższej klasy farbami do użycia
artystycznego oraz farbami przeznaczonymi dla studentów oraz początkujących
amatorów. Farby artystyczne to:

  • Farby tworzone przy zachowaniu idealnej równowagi pomiędzy pigmentem i spoiwem. Przy produkcji tego rodzaju farb wykorzystuje się najwyższej klasy pigmenty, przy czym w spoiwie farby występuje większa ich koncentracja. W konsekwencji, przekłada się to na wyższą cenę takiej farby.

  • Farby, których formuła zapewnia najlepsze z możliwych parametry barwienia,  łączenia kolorów i krycia. Formuła farb artystycznych została stworzona w sposób umożliwiający pełne wykorzystanie wyjątkowych właściwości każdego z użytych pigmentów.

  • Farby występujące w szerszej palecie kolorów. Każda farba występująca w wysokiej jakości palecie kolorów artystycznych farb Winsor&Newton (np. Artystycznych Farbach Olejnych – Artists’ Oil Colours) została wyselekcjonowana w oparciu o kryteria trwałości, miejsca w szerszym, odpowiednio zrównoważonym spektrum kolorów, relatywnej siły krycia oraz wszechstronności pracy z tą farbą.

O ile farby produkowane z myślą o studentach, bądź też początkujących artystach
nie mogą zaoferować tak wysokiego standardu produktu, jak w przypadku farb
linii Artystycznej – Artists’, to jednak charakteryzują się one pewnymi cechami
odgrywającymi niebagatelną rolę w sprostaniu wymogom nowicjusza w dziedzinie
posługiwania się tworzywem malarskim. Są to parametry ważne jeśli chodzi o
wprowadzenie adeptów malarstwa w arkana tej sztuki i rozwijanie umiejętności
artystycznych. Cechy te to:

  • Dobra jakość przy zachowaniu niskiej ceny. Gama farb studyjnych Winsor&Newton   (Farby Studyjne Winton – Winton Oil Colours) jest nieco tańsza, ponieważ została stworzona przy użyciu pigmentów nie tak kosztownych jak farby artystyczne. Fakt, iż cena ich jest nieco niższa, nie oznacza jednak, że zostały one poddane procesowi ucierania, czy też rozprowadzone w spoiwie z mniejszą starannością. Nie ma to z pewnością również wpływu na ich jakość, czy też sposób wykorzystania, a trzeba przyznać, że pod wieloma względami farby studyjne Winton przewyższają produkty z linii artystycznej oferowane przez innych producentów.

  • Idealnie dobrane, nieco mniejsze spektrum kolorów, czystość  łączenia kolorów. Wszystkie farby Winsor&Newton z gamy studyjnej idealnie nadają się dla osób przyswajających sobie podstawy wiedzy malarskiej. Gamy farb studyjnych zostały stworzone z pigmentów, które oferują możliwie najszerszą paletę kolorów i w szczególny sposób nawiązują do gamy produktów artystycznych Winsor&Newton . Takie podejście pozwala na czyste łączenie farb i pomaga artystom płynnie przechodzić do lepszej jakościowo gamy farb artystycznych, kiedy będą już na to gotowi. Warto pamiętać, że spoiwo olejne wykorzystywane zarówno przy ucieraniu farb studyjnych, jak i olejnych jest zasadniczo rzecz biorąc takie samo, a farby mogą być bezpiecznie ze sobą mieszane.


Brak zdjęć w galerii

Recenzja klienta:

Napisz pierwszą opinię!


Kup teraz

Proszę wprowadz numer artykułu dla naszej kategorii.

Witamy ponownie!
Producent
Waluty