Farby olejne rozprowadzane wodą SZAŁ DLA PLASTYKÓW - Profesjonalny Sklep Plastyczny - Szał dla Plastyków - Prawdziwy Sklep Plastyczny

Farby olejne rozprowadzane wodą

Farby olejne rozprowadzane wodą
Farby olejne rozprowadzane wodą

Wbrew starej zasadzie „olej z wodą się nie łączy”, olej lniany może być w odpowiednich warunkach przygotowany do ‘zaakceptowania’ wody jako rozpuszczalnika. Powstała w wyniku takiego połączenia substancja zwana jest
emulsją i stanowi zrównoważone połączenie zasadniczo nie mieszających się i nierozpuszczalnych w sobie cieczy. Jest to niejednorodny układ dwóch faz ciekłych, w postaci zawiesiny kropelek jednej cieczy rozproszonej w drugiej. Emulsje znane są już od tysięcy lat, za sprawą łączenia ze sobą jajek i wody, wosku i wody oraz właśnie wody i oleju. Taką mieszankę można otrzymać za pomocą  łączenia mechanicznego, bądź też z pomocą modyfikacji chemicznej.

Winsor&Newton  Artisan - Farby Olejne Rozprowadzane Wodą to gama prawdziwych farb olejnych wyprodukowanych ze zmodyfikowanego oleju lnianego i oleju szafranowego. Ta szeroka gama wyjątkowych mediów malarskich została stworzona z myślą o artystach, którzy chcą sięgać po tradycyjne techniki malarstwa olejnego, bez konieczności użycia terpentyny lub benzyny lakowej (spirytusu mineralnego).

Wysokiej klasy farby olejne rozprowadzane wodą tworzą emulsję od razu po dodaniu wody. Ta samoistnie wytwarzająca się emulsja, wykorzystywana przy formułowaniu farb Artisan, daje w efekcie najbardziej tradycyjną formę powłoki barwnej, charakteryzującą się spójnością i łatwością użycia. Jedyna chemiczna modyfikacja dokonana na medium w postaci oleju lnianego polega na przygotowaniu go do przyjęcia wody jako rozpuszczalnika, nie zaś cieczy spirytusowych. Nie odbija się to w sposób niekorzystny na właściwościach pracy z tym medium, które swoim charakterem przypomina pracę z tradycyjną farbą olejną.


Brak zdjęć w galerii

Recenzja klienta:

Napisz pierwszą opinię!


Kup teraz

Proszę wprowadz numer artykułu dla naszej kategorii.

Witamy ponownie!
Producent
Waluty