Książka dostarcza informacji na temat ceramiki, szkła, srebra i porcelany, mebli, dywanów i tkanin, a ponadto zajmuje się takimi obiektami kolekcjonerskimi, jak biżuteria, zegary i zegarki, zabawki, broń i wiele innych.
Pędzle akwarelowe Da Vinci Cosmotop-mix B Series 438 są połączeniem sobola czerwonego Kolinsky, niebieskiej wiewiórki rosyjskiej i fitcha (czarnego sobola) wraz z niewielką ilością włosów syntetycznych. Spełniają najwyższe standardy w produkcji pędzli. Mają precyzyjnie ukształtowane końcówki o wysokiej elastyczności, a także doskonałą zdolność utrzymywania wody. Posiadają krótką lakierowana rączkę. Całkowita długość pędzla 19-26cm.
Pędzle z serii Artists' Water Colour Sable wykonane z włosia soboli dedykowane są do farb akwarelowych. Włosie Kolinsky i brzozowa, lakierowana na matowo rączka to gwarancja najwyższej jakości - pędzle te zostały zaprojektowane w oparciu o wieloletnie doświadczenie oraz przy pomocy ze strony uznanych artystów.
Chwiejaki wykonane z hartowanej stali osadzone na drewnianej lakierowanej rączce. Służą do wykonywania równo i gęsto naciętych punktów w płytce metalowej.
Zeszyt do kaligrafii z miejscem na ćwiczenia. Ukierunkowany na naukę pisma italic. Szczegółowe objaśnienia krok po kroku sprawią, że nauka będzie łatwa i przyjemna.