Van Gogh H2Oil - malowanie krok po kroku SZAŁ DLA PLASTYKÓW - Profesjonalny Sklep Plastyczny - Szał dla Plastyków - Prawdziwy Sklep Plastyczny

Van Gogh H2Oil - malowanie krok po kroku

Pejzaż
  Van Gogh H2Oil – malowanie krok po kroku

 
 
 
 
 

Van Gogh – synonim pełnej gamy materiałów malarskich dla każdego kto maluje, rysuje, lub dopiero myśli o zaczęciu malowania. Produkty z serii Van Gogh oferują bogatą gamę materiałów, od ołówków i kredek, poprzez różnego rodzaju farby ( akrylowe, olejne, akwarelowe ), pastele olejne aż do pędzli malarskich. Cokolwiek nie wybierzecie jakość będzie doskonała.

Krok po kroku w stronę malowania
Dzięki instruktażowi Van Gogh wkrótce będziesz mógł powiesić swój własny obraz na ścianie. Wzór jest już naniesiony na papier, więc wszystko co musisz zrobić to postępować zgodnie z instrukcjami, a zobaczysz jak Twój obraz w pięciu stadiach zostanie powołany do życia.
Zadziwi Cie Twój własny talent.

Zalety rozpuszczalnych w wodzie farb akrylowych Van Gogh
Rozpuszczalne w wodzie farby olejne Van Gogh to rewolucja dziedzinie malowania  farbami olejnymi. Farba która można rozpuszczać w wodzie. Rozpuszczalniki nie są już dłużej potrzebne. To wygodniejsze dla Ciebie i zdrowsze dla środowiska. W dodatku możesz używać mniejszej ilości akcesoriów ,a otrzymywane efekty i  jakość farby H2Oil są takie same jak w przypadku tradycyjnych farb olejnych.

Kilka zalet:

 • Wysycha znacznie szybciej niż zwyczajna farba olejna. W przypadku większości kolorów cienkie warstwy mogą być powtórnie pokryte farba po 24-48 godzinach, co ułatwia kontynuację pracy.
 • Farba jest rozpuszczalna w wodzie. Pędzle mogą być myte jedynie przy użyciu wody z odrobiną mydła. Rozpuszczalniki takie jak olej terpentynowy i biały spirytus są niepotrzebne.
 • Farba dokładnie oddaje ślady pędzla, identycznie jak dzieje się w przypadku tradycyjnych farb olejnych. Wygląd nałożonej farby jest identyczny jak w przypadku normalnych farb olejnych.

To czego potrzebujesz to:

 • 6 kolorów farb olejnych H2Oil – biel tytanowa ( 105 ), żółty ( 268), czerwień neapolitańska ( 398), kobaltowo niebieski ( 514), ciemna zieleń, ( 619 ), czerń ( 701 )(700)
 • Pędzle ( na przykład  pędzle Van Gogh do malarstwa olejnego i akrylowego z poliestru lub świńskiego włosia ) – płaskie i okrągłe
 • Papier Van Gogh – 18x24 cm lub 24x32cm
 • Słoik wody, papierowy lub bawełniany ręcznik , ołówek ( H lub HB ) ,linijka, gumka do mazania, paleta malarska, lub białe naczynie do mieszania farb

Kilka słów na temat mieszania kolorów

Oprócz używania czystych kolorów, można je również mieszać. Dla uzyskania pomarańczowego koloru mieszamy czerwień z żółtym, dla fioletowego – czerwień z niebieskim, dla zielonego – żółty z niebieskim. Możemy mieszać w równych proporcjach, a także zmieniać proporcje, tworząc wiele odcieni jednego koloru. Kolor czarny może zostać użyty do przyciemnienia kolorów biały do ich rozjaśnienia. Tworząc mieszanki kolorów dodawaj poszczególną farbę bardzo powoli, aż do momentu osiągnięcia zadowalających rezultatów.


Rady:

1. Farby olejne H2Oil mogą być używane wprost z tuby. Nie ma potrzeby dodawania wody w celu zmieszania.
2. Jeśli farba jest za gęsta możemy dodać odrobina. wody. Wodę dodajemy powoli mieszając ją z farba aż do uzyskania pożądanej konsystencji.
3. Po wyschnięciu farby przestaje ona być rozpuszczalna w wodzie.
4. W czasie pracy utrzymuj pędzle mokre, tak żeby farba na nich nie wysychała
5. Natychmiast po skończeniu pracy wyczyść pędzle używając mydła i wody, dokładnie osusz i odłóż do słoika włosiem do góry. Dzięki temu pędzel zachowa swój kształt.
6. Staraj się używać płaskiego pędzla tak często jak to możliwe. Używaj okrągłego pędzla do malowania mniejszych detali.
7. Nie patrz jedynie na ilustracje, przeczytaj również tekst. Każdy paragraf czytaj dokładnie.


Malowanie jest procesem twórczym.
To całkowicie zrozumiałe, żeby od czasu do czasu podążać za swoim instynktem i używać innych kolorów niż zaproponowane w modelu. Dzięki temu kreuję się unikatowe obrazy.

Krok 1.

 • Używając ołówka HB narysuj na papierze Van Gogh 20 równej wielkości kwadratów. Używając papieru o wymiarach 18x24cm narysujesz kwadraty o wymiarach 4x4 cm, na papierze 24x32cm kwadraty o wymiarach 5.5x5.5cm zostawiając wystarczająco szeroką ramkę dookoła, żeby umieścić obrazek w ramce.
 • Następnie delikatnie przenieś wzór na kartkę papieru.
 • Kiedy szkic jest gotowy wymaż linie kwadratów

Krok 2.

 • Mieszając kolor kobaltowo niebieski z żółtym w różnych  proporcjach  stwórz wiele odcieni zieleni. Dla uzyskania jasnej zieleni dodaj więcej żółtego, dla ciemnej więcej niebieskiego. Zawsze mieszaj kolory z odrobina bieli tytanowej. Zamaluj drzewa w tle naśladując wzór.
 • Potrzebujesz wielu odcieni jasnej zieleni, żeby pomalować trawę na pierwszym planie. W tym celu zmieszaj jako podstawowy kolor żółty z  taka samą ilością bieli tytanowej, odrobiną ciemnej zieleni i czerwieni neapolitańskiej.
 • Tych samych kolorów użyj do pomalowania małych drzew wzdłuż ścieżki, ale wykorzystując mniej zieleni, a dużo więcej koloru białego.

Krok 3.

 • Przygotuj kolor jasno niebieski do pomalowania nieba, mieszając dużą ilość bieli tytanowej z bardzo niewielką ilością niebieskiego kobaltowego i odrobiną czerwieni neapolitańskiej. Schodząc w dół używaj więcej bieli tytanowej i bardzo niewielkiej ilości żółtego koloru. Nie zapominaj o wypełnianiu przestrzeni między liśćmi i pomiędzy drzewami.
 • Do pomalowania ścieżki wykorzystaj ciepły, piaskowy kolor zmieszany z dużej ilości bieli tytanowej i żółtego, niewielkiej ilości  czerwieni neapolitańskiej i odrobiny kobaltowego niebieskiego
 • Zmieszaj kolor zielony z bardzo małą ilością koloru czarnego, aby uzyskać farbę do namalowania ciemnych akcentów na przednim planie i ciemniejszego koloru w głębi ścieżki.
 • Pomaluj ciemną cześć drzew kolorem uzyskanym z połączenia ciemnego zielonego z małą ilością bieli tytanowej i odrobiną jasnej czerwieni neapolitańskiej, najciemniejsze akcenty zaznacz mieszanką czerni i żółtego.
 • Jasne części drzew i traw wzdłuż ścieżki pomaluj kombinacją żółtego, bieli tytanowej,  czerwieni neapolitańskiej i ciemnej zieleni. Do najjaśniejszych fragmentów użyj większej ilości bieli tytanowej.
 • Pozwól farbie wysychać przez kilka dni, aż do momentu, gdy farba dotykana materiałem nie będzie go więcej brudzić.

 Krok 4.

 • Zmiękcz kolory drzew w tle i nadaj dokładniejsze kształty listowiu. Aby to zrobić użyj tych samych kolorów jak w przypadku listowia z Kroku 2, ale z większą ilością bieli. Dodaj trochę czarnego koloru, aby przyciemnić kształt cieni.
 • Zmiksuj kolor żółty z czarnym  i uzyskaną mieszanką pomaluj  listowie  małych drzew, akcentując  prawą stronę ciemniejszym kolorem, powstałym ze zmiksowania kobaltowo niebieskiego z czarnym.
 • Zmieszaj ze sobą kolor żółty, biały i odrobinę czerwonego dla uzyskania żółcieni i dodaj odrobinę zielonego koloru dla uzyskania jasno zielonego koloru.
 • Skomponuj ciemny brąz uzyskany z żółtego, czerwonego i czarnego,którym pomalujesz gałęzie i pnie.
 • Zmieszaj kobaltowo niebieski z odrobiną czarnego koloru i dodatkiem wody, dzięki czemu uzyskasz transparentny kolor. Uzyskaną farbą pomaluj cienie na trawie i ścieżce.

 Krok 5.

 • Zmieszaj żółtą farbę z bielą tytanową , odrobina zieleni i czerwieni. Uzyskana mieszanką rozjaśnij lekko łąkę.
 • Możesz dodać więcej zielonego koloru lub bieli tytanowej dla zaznaczenia roślinności wzdłuż ścieżki.
 • Zmieszaj kolor żółty z czernią i dodaj trochę wody. Uzyskana farbę nałóż jako plamy trawy na  prawą dolna cześć obrazka.
 • Skomponuj nowy kolor z mieszanki kobaltowego niebieskiego i czarnego i pomaluj niż zarysy najciemniejszych drzew w tle
 • Zmiksuj kolor jasno beżowy z żółtego, dużej ilości białego i odrobiny czerwieni neapolitańskiej i pomaluj nim jasne fragmenty na ścieżce ( nie ponad cieniem ) i pnie drzew. Dodaj odrobinę czerwieni i wody i bardzo delikatnie pomaluj tą mieszanką jasne pnie w lesie.
 • Zamaluj niektóre z gałęzi listowia na kolor ciemno brązowy
 • Na koniec pomaluj prześwity w tle mieszanką bieli tytanowej i małej ilości kobaltowo niebieskiego. Rozjaśnij roślinność wzdłuż ścieżki używając koloru żółtego, czerwonego i białego.

Brak zdjęć w galerii

Recenzja klienta:

Napisz pierwszą opinię!


Kup teraz

Proszę wprowadz numer artykułu dla naszej kategorii.

Witamy ponownie!
Producent
Waluty