materiały do hobby i dekoracji SZAŁ DLA PLASTYKÓW - Profesjonalny Sklep Plastyczny - Szał dla Plastyków - Prawdziwy Sklep Plastyczny

Materiały do hobby i dekoracji

materiały do hobby i dekoracji
Jak długo schną farby Decorfin?
 
Większość farb Decorfin wysycha bardzo szybko. Czas wysychania w normalnych warunkach szacuje się na ok. 30 min. Po tym czasie można nakładać kolejna warstwę farby. Zaleca się jednak aby odczekać dłużej jeżeli malowany przedmiot ma być używany. Przyjmuje się, że farba wysycha całkowicie (również spodnie warstwy) po upływie 24 godzin.
 

Jak można zabezpieczyć farbę Decorfin przed wyschnięciem jeżeli nie będzie ona używana przez dłuższy czas?
 
Należy dbać aby gwint na szyjce słoiczka jak też sama nakrętka były absolutnie czyste. Zakręcając słoiczek należy zrobić to dokładnie. Jeżeli farba nie będzie używana przez dłuższy czas to można  na wierzch farby dolać niewielką ilość wody, którą należy ostrożnie odlać przed ponownym użyciem farby.
 

Co zrobić jeżeli nakrętka nie chce się odkręcić bo farba nie była używana przez długi czas?
 
Należy przez chwilę trzymać słoiczek w ciepłej wodzie, a następnie próbować odkręcić nakrętkę.
 

Czy farbę Decorfin można używać do malowania przedmiotów znajdujących się na zewnątrz domu, np. elementy architektury ogrodowej?
 
Tak, seria Uniwersalna Satyna, Uniwersalny połysk i Decorfin szkło doskonale nadają się do tego. Ich wytrzymałość jest porównywalna do farb akrylowych. Najlepsze rezultaty uzyskuje się po zabezpieczaniu prac werniksem lub medium do Decorfin szkło.
 

Czy tkaniny pomalowane farbą Decorfin można prać mechanicznie?
 
Bez problemu w temperaturze do 40°C. Większość kolorów może nawet znieść większe temperatury.  Jest bardzo ważne aby utrwalić farbę przy pomocy żelazka odwracając materiał na wewnętrzną stronę i przyprasowując namalowany wzór przez ok. 2 min.
 

Czy przedmioty pomalowane farbami Decorfin mogą być zmywane w zmywarkach?
 
Tylko farba Decorfin porcelana jest odporna na zmywanie mechaniczne w zmywarce. Przedmioty pomalowane innymi farbami z serii Decorfin muszą być zmywane ręcznie.

Brak zdjęć w galerii

Recenzja klienta:

Napisz pierwszą opinię!


Kup teraz

Proszę wprowadz numer artykułu dla naszej kategorii.

Witamy ponownie!
Producent
Waluty